Energie

Energie

Energetické banky realizujeme pod přísným dohledem zadavatelské firmy Siemens, která nadále zákazníkům jejich energetické zásobníky spravuje.

Stále více firem zejména továren a kovovýroben se uchyluje k vybudování energetických uložišť. Instalované baterie o patřičném výkonu, dostatečném k zajištění provozu celého areálu v případě výpadku energie ze sítě. Instalované dobíjecí články mají několik způsobů načerpávání energie:

  • Fotovoltaické elektrárny – instalace baterií je instalováná ruku v ruce i s FV elektrárnou, kapacita elektrárny je vypočítána, aby zvládla provoz podniku a zvládla ještě dozásobovat betrie do plného nabití. Tento způsob je na bázi zelené energie.
  • Burzovní – v době (většínou v noci), kdy je cena na burze nízká, tak nakoupím elektřinu ze sítě a přes den si elektřinu spotřebuji vlastním provozem.
  • Spekulativní – v době (většínou v noci), kdy je cena na burze nízká, tak nakoupím elektřinu ze sítě a přes den, kdy je cena vysoká, je zajimavá i cena výkupní, tak elektřinu do sítě dodám.